.
اطلاعات کاربری
درباره ما
خبرنامه
آخرین مطالب
لینکستان
دیگر موارد
آمار وب سایت

آیت الله مدرسی گفت: دشمن تاکنون به هیچ یک از تعهداتش پایبند نبوده چرا ما باید به تعهدات خودمان پایبند باشیم.

 

آیت الله محمد رضا مدرسی، امام جمعه موقت یزد در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با اشاره به فریب کاری‌های آمریکا در بحث هسته‌ای کشورمان گفت: مسئولان با اتحاد کلمه و توکل به خدا و تبعیت از رهبری مقتدرانه دربرابر زیاده خواهی‌های دشمنان بایستند. 

آیت الله مدرسی با بیان اینکه ایستادگی در برابر دشمن هزینه دارد، اما هزینه آن بسیار کمتر از تسلیم شدن است افزود: در حالی که دشمن تا کنون به هیچ یک از تعهداتش پایبند نبوده چرا ما باید به تعهدات خودمان پایبند باشیم.

امام جمعه موقت یزد هدف از فشار دشمنان جلوگیری از دستیابی ملت ایران به فناوری‌های نو و پیشرفت و استقلال است و دلسوزی‌های او فریبی بیش نیست.

آیت الله مدرسی همچنین با اشاره به مباحث انتخابات از مردم خواست برای انتخاب خود در بحث شورا‌ها و ریاست جمهوری دقت کنند و افرادی را انتخاب کنند که دارای مواضع درست و عملکرد صحیح باشند.

امام جمعه موقت یزد همچنین با بیان اینکه در انتخاب رییس جمهور نیز با بصیرت کامل باید عمل کرد گفت: دشمنان هیچ گاه دل سوز ما نیستند و باید مواظب بود اگر دشمن از فردی حمایت کرد بر خلاف آن حرکت کنیم.

آیت الله مدرسی در بخش دیگری از سخنان خود با گرامی داشت سالروز بعثت رسول خوبی‌ها حضرت محمد (ص) از این روز به عنوان روز رحمت و نعمت برای مسلمین یاد کرد.

انتهای پیام/ غ:: بازدید از این مطلب : 157
|
امتیاز مطلب : 140
|
تعداد امتیازدهندگان : 46
|
مجموع امتیاز : 46
ن : tarANEH
ت : شنبه 16 اسفند 1399
.

باشگاه پرسپولیس در نقل و انتقالات هنوز جز مهدی ترابی بازیکنی جذب نکرده است.

به گزارش تابناک ورزشی، به نظر می‌رسد امروز و فردا کار جذب شهریار مغانلو در پست مهاجم تمام شود، اما در بحث جذب برخی از بازیکنانی که این روز‌ها نام شان مطرح شده هنوز اتفاق جدیدی رخ نداده است.

کادرفنی سرخپوشان روی فرشاد فرجی نظر دارد که این بازیکن با توجه به داشتن قرارداد با شهرخودرو هنوز نتوانسته رضایتش را بگیرد. اگر او بتواند از این باشگاه مشهدی رضایتش را بگیرد به احتمال زیاد راهی پرسپولیس می‌شود.

همچنین مباحثی هم در مورد علی نعمتی مطرح بوده، اما ظاهرا مسئولان باشگاه مشهدی برای صدور رضایتنامه این بازیکن ۶ میلیارد خواسته اند که باشگاه پرسپولیس هم حاضر به پرداخت چنین پولی نیست. اگر این بازیکن خودش بتواند رضایتش را بگیرد سرخپوشان تهرانی با او وارد مذاکره می‌شوند.

همچنین در روز‌های گذشته اخباری مبنی بر مذاکره مسئولان پرسپولیس با سید مجید حسینی لژیونر کشورمان در ترکیه مطرح شده بود که پیگیری‌های خبرنگار فارس نشان می‌دهد کادرفنی قرمزپوشان پایتخت اصلا روی او نظری ندارند و باشگاه پرسپولیس هم به فکر خرید این بازیکن نیست و این اخبار در مورد او صحت ندارد.:: بازدید از این مطلب : 139
|
امتیاز مطلب : 166
|
تعداد امتیازدهندگان : 58
|
مجموع امتیاز : 58
ن : tarANEH
ت : شنبه 16 اسفند 1399
.

معاون اول رئیس جمهور گفت: اقتصاد ساز و کار علمی خودش را دارد و نمی‌توان اقتصاد را با دستورالعمل و بخشنامه اداره کرد.

اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان یزدگفت: به رغم مشکلاتی که در زمینه فروش نفت داشتیم، حتی یک دلار از پول نفت تلف نشد و حتی یک بابک زنجانی کوچک شکل نگرفت، زیرا همه دقت‌ها لحاظ شد.

او با اشاره به اینکه یزدی‌ها همواره برای حل مشکلی راهکار دارند و از این رهگذر به نتایج مطلوب نیز رسیده‌اند، اظهار داشت: صبوری و قناعت یزدی‌ها از مهمترین شاخص‌های اخلاقی توسعه است.

او عنوان کرد: هدف عالی اقتصاد مقاومتی و سیاست‌هایی که رهبر معظم انقلاب در ۲۴ بند با پنج رویکرد اعلام کردند، باید در دستور کار همه دستگاه‌ها قرار گیرد و فقط مختص دستگاه‌های اقتصادی نیست.

جهانگیری بیان کرد: نتیجه اقتصاد مقاومتی باید این باشد که در برابر تکانه‌هایی که به اقتصاد کشور وارد می‌شود، اقتصاد از هم نپاشد و سرپا باشد که در طول دو سه سال اخیر سه تکانه مهم و اساسی داشتیم که یکی از آن‌ها کاهش شدید قیمت نفت بود.

او تحریم‌های جدید را نیز یکی از دوره‌های استثنایی دانست و گفت: این تحریم‌ها هنوز تمام نشده و آمریکایی‌ها هنوز تحریم‌های ظالمانه ضد حقوق بشر خود را ادامه می‌دهند و اگر به دنبال مذاکره هستند، باید این تحریم‌ها را بردارند و تا این اتفاق نیفتاده، معتقدیم که هنوز در جنگ اقتصادی هستیم.

معاون اول رئیس جمهور ادامه داد: بازدهی عملکرد اقتصاد مقاومتی در استان‌ها خوب بوده و پروژه‌های خوبی تعریف شده و توانستیم از این اوضاع عبور کنیم.

جهانگیری اظهار داشت: همین سوال اکنون برای مردم ایجاد شده و عده‌ای می‌پرسند چرا دارو‌های ضروری کمیاب شده، اما ماشین‌های لوکس وارد می‌شود.

او افزود: ما از لحاظ قانونی نمی‌توانستیم واردات برخی کالا‌ها را ممنوع کنیم با این وجود برخی کالا‌ها را ممنوع کردیم و سوالاتی نیز در این زمینه متوجه دولت شد.

معاون اول رئیس جمهور با تاکید بر اینکه اقتصاد ساز و کار علمی خودش را دارد، تصریح کرد: ممنوع کردن واردات و صادرات مربوط به دوران سخت جنگی است و نمی‌توان اقتصاد را با دستورالعمل و بخشنامه اداره کرد.

جهانگیری اظهار داشت: رشد کارگاه‌های صنعتی در ۹ ماهه امسال بالای ۱۰.۸ درصد بود حتی ریزش شغلی که در اثر کرونا پیدا کردیم در بهار سال ۹۸، بیشتر از بهار ۹۹ بود به نحوی که در بهار ۹۸ در بخش صنعت و کشاورزی یک میلیون و ۴۰۰ هزار ریزش شغلی داشتیم که بهار امسال افت شغلی به یک میلیون نفر در بخش صنعت رسید.

او ادامه داد: در تابستان بخش صنعت تقریباً صفر شد و صنعت و کشاورزی کشور که جهت گیری اصلی اقتصاد مقاومتی بود، توانست در شرایط کرونا استقامت کند.

جهانگیری با اشاره به بخش خدمات بیشترین آسیب را از کرونا دید، افزود: وقتی سفر تعطیل می‌شود، بسیاری از شغل‌ها ریزش می‌کند و بسیاری از کار‌های خدماتی دچار مشکل می‌شود و تبعات خود را دارد و کرونا بیشتر، کار‌های خدماتی را تحت تأثیر قرار داد.

او ادامه داد: در این دوره از همه ظرفیت‌های کشور برای سر پا نگاه داشتن تولید کشور استفاده شد و یکی از کار‌هایی که در راستای استفاده از ظرفیت داخلی کشور انجام شد، حذف بسیاری از کالا‌ها از حوزه واردات و تولید آن در داخل کشور بود.

معاون اول رئیس جمهور عنوان کرد: یکی از کار‌هایی که در سال ۹۷ با خروج ترامپ از برجام انجام شد، اجرای سیاست ارزی بود که کار‌های گسترده‌ای از جمله راه اندازی سامانه نیمایی، استخراج لیست واردات و صادرات و اتخاذ سیاست‌های اقتصادی بود.

او افزود: در مرداد ماه، وقتی سیاست‌های تجاری و ارزی تدوین و تصویب شد، تصمیم گرفتیم که ارز ۴ هزار و ۲۰۰ تومانی را ثابت کنیم که بتوانیم کالا‌های اساسی و دارو و … را وارد کنیم.

جهانگیری ادامه داد: تأمین مالی کشور در زمان تحریم یک موضوع مهم بود و یکی از سیاست‌های اقتصاد مقاومتی، کاهش اتکای بودجه به نفت بود که یک تصمیم گیری راهبردی را در این زمینه انجام دادیم.

او تاکید کرد: تا اوایل اسفند از ۵۷۰ هزار میلیارد تومان بودجه کشور که هزینه شد، ۹ هزار میلیارد تومان از محل درآمد نفت بود ضمن اینکه امسال تا این مقطع ۷۰ هزار میلیارد تومان بودجه اقتصادی تخصیص دادیم و اجازه ندادیم روند عمرانی کشور متوقف شود که این از برکات اقتصاد مقاومتی است.

جهانگیری تصریح کرد: اگر اقتصاد مقاومتی نبود نمی‌توانستیم بودجه کشور را به این شکل تأمین کنیم و اگر اقتصاد مقاومتی نبود نمی‌توانستیم در برابر تحریم‌ها مقاومت کنیم.

او عنوان کرد: وقتی نفت ما را نخریدند، به دنبال راه‌های مختلف رفتیم و مدعیان پرادعا که فقط به دنبال فضاسازی بودند حتی نتوانستند یک بشکه نفت برای ما بفروشند و ما با دور زدن تحریم‌ها فروختیم و پول آن را با ده‌ها ریسک و خطر به دست آوردیم.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: تا این لحظه یک دلار از پول نفت تلف نشده و یک بابک زنجانی کوچک هم به وجود نیامد، زیرا همه دقت‌ها لحاظ شد.

جهانگیری افزود: در سال ۹۸ وقتی دیدیم که نمی‌توانیم نفت به اندازه کافی بفروشیم، برخی کالا‌ها مثل شکر و برنج و لاستیک کامیون را به سمت تولید داخل رفتیم و هر کجا جواب نداد به سمت واردات با ارز دولتی رفتیم.

 آفت برخی از پروژه‌ها، طولانی شدن زمان اجرا است

 معاون اول رئیس جمهور گفت: اجرای برخی پروژه‌های عمرانی در کشور به دلیل برخی موانع، سالیان متمادی به طول می‌انجامد که از آفات این بخش است و شیرینی و لذت بهره برداری از طرح‌ها را از بین می‌برد.

او افزود: میانگین زمان اجرای طرح‌های بزرگ عمرانی در زمینه صنایع گاز، نفت، پتروشمی و فولاد که باید حدود ۸ سال باشد که گاه تا ۵ سال کاهش یافته و اینکه اجرای یک طرح فرهنگی در استان یزد که سابقه پایتختی کتاب ایران را دارد، ۲۵ سال طول بکشید، قابل پذیرش نیست و دولت به تکمیل چنین طرح‌هایی اهتمام جدی داشته است.

او کتابخانه‌ها را جزو مهمترین مکان‌های فرهنگی دانست و ادامه داد: با وجود توسعه فضای مجازی در سال‌های اخیر، هیچ چیز جای کتاب را نمی‌گیرد و هنوز هم از ابزار مهم انتقال دهنده فرهنگ، تمدن و رشد جوامع بشری است.

جهانگیری در ادامه گفت: یکی از مشکلات کتابخانه مرکزی یزد، قرار گرفتن آن در حریم آثار تاریخی شهر بوده که این موضوع باعث شد تا ارتفاع این ساختمان کوتاه‌تر شود و دولت در این زمینه تقید خود را نسبت به الزام رعایت حریم میراث فرهنگی نشان داد.

معاون اول رئیس جمهور از یزد به عنوان نگین تاریخی ایران و جهان یاد کرد و افزود: ثبت جهانی یزد یکی از دروازه‌های ثبت جهانی سایر آثار ایران است و این شهر از محبوب‌ترین شهر‌های دنیاست که سازمان‌های جهانی روی سبک معماری منحصر به فرد آن متمرکز شده اند.

او همچنین در خصوص مشکلات حقوق و درآمد کارکنان کتابخانه‌های عمومی نیز گفت: در خصوص مشکلات کارکنان کتابخانه‌ها در رابطه با نبود افزایش ۵۰ درصدی حقوق آنان، اولین بار است که از این موضوع مطلع شده ام و حتما برای رفع این مشکل پیگیری‌های لازم را به عمل می‌آورم.

انتهای پیام/ی

 

 
 


:: بازدید از این مطلب : 154
|
امتیاز مطلب : 177
|
تعداد امتیازدهندگان : 52
|
مجموع امتیاز : 52
ن : tarANEH
ت : شنبه 16 اسفند 1399
.

نویسندگان
آرشیو مطالب
مطالب تصادفی
مطالب پربازدید
چت باکس
تبادل لینک هوشمند
پشتیبانی